2010. október 18-19.

A 83 beérkezett alkotás közül 28 film került a döntőbe, amelyet november 24-26. között rendeznek a Lakitelek Népfőiskolán. A szemlén bemutatják a csíkszeredai Film.dok fesztivál díjnyertes filmjeit is.



A korkép - krónika kategóriák előzsűri: Bíró Zoltán irodalomtörténész, Buda Ferenc Kossuth-díjas költő, dr. Kisfaludi-Bak Judit jogász, filozófushallgató

A Szemlére javasolt filmek

     Címe                                              Sorszáma   Hossza       Meghívott alkotók

1.

Lázárfalvi kaláka

3

42’


2.

Kilakoltatás után

40

50’


3.

„…ilyen nagy dolog a szabadság…?”

44

50’

Murányi László rendező

4.

Így veszett el Erdélyország

53

50’

Zsigmond Attila rendező

5.

Nincs asztalom sem székem

62

52’

Cséke Zsolt rendező

6.

Jelenés

73

7’ 30”


7.

Felsőzsolca a víz fogságában

83

19’

M. Bíró Liza rendező

A művelődés – fikciós műsorok kategóriák előzsűri: Gálfalvi György író, szerkesztő, Bakos István művelődéskutató, Agócs Sándor költő, szerkesztő

A Szemlére javasolt filmek

     Címe                                            Sorszáma     Hossza          Meghívott alkotók

1.

Csetera hang

2

12’


2.

Az aranybornyú

24

8’


3.

Ház a határon

34

28’

Bíró Zoltán rendező

4.

Délibáb

36

13’ 40”

Víg Dániel rendező

5.

Én + én

43

11’ 56”


6.

Rejtőzködő képek 1956

48

17’

Fuszenecker Ferenc rendező

7.

Hagyományőrzés a lajosmizsei tanyavilágban

50

18’


8.

Ponty

51

23’

Káldy László rendező

9.

Rembrandt és én: Önarckép

60

3’ 33”

Körtési András rendező

10.

Függőség

67

16’


11.

A titokzatos Zichy gyémántok

69

30’


12.

Kastélyok újjászületése

72

20’


13.

Halottak napja Bajmokon

75

8’ 29”


14.

1989. december 22.

79

26’

Szabó Attila rendező

15.

Rákóczi újratemetése

81

20’ 10”


16.

Telescope

82

3’ 59”


A portré - játékfilm kategória előzsűri: Tanos Miklós szerkesztő-rendező, Tóth Erzsébet költő, szerkesztő, Juhász-Pintér Pál történész

A Szemlére javasolt filmek

     Címe                                             Sorszáma    Hossza            Meghívott alkotók

1.

Ösztön

7

41’

Kothencz János szereplő

2.

Tordas Rádió

21

26’ 56”


3.

„Élnek valahol…”

23

36’

Balogh Béla szereplő

4.

Csenge

33

25’ 27”

Kecskeméty Csenge és családja szereplők

5.

Irigyelik a cigányok, hogy én zsigulival járok

74

40’

Bartók Csaba rendező, Bodnár Ottó operatőr